Liczę do 100 Magali Bardos wyd. Babaryba

Liczę do 100

Książka dla dzieci “Liczę do 100” autorstwa Magali Bardos wydana przez Wydawnictwo Babaryba przeznaczona jest przede wszystkim dla młodszych dzieci, które zaczynają interesować się liczbami i liczeniem.

Liczenie na konkretach

Naturalnym etapem rozwoju tej umiejętności jest liczenie na konkretach, a książka “Liczę do 100” doskonale to umożliwia. Na kolejnych jej kartach, w oparciu o historię i przygody głównych bohaterów znajdziemy przedmioty i postacie do przeliczenia. O ile będzie to proste na początku, bo prawie każdy trzylatek poradzi sobie z liczeniem trzech, czterech czy pięciu misiów, o tyle z kolejnymi stronami liczenie będzie coraz większym wyzwaniem. Nie tylko ze względu na znajomość kolejnych liczb ale także przez wzgląd na większą szansę pomyłki.

Nie tylko liczenie

Książka “liczę do 100” jest zatem cenna nie tylko ze względu na rozwijanie umiejętności przeliczania. Daje także możliwość do treningu spostrzegawczości, koncentracji uwagi, pamięci (co już przeliczyłem/am a czego jeszcze nie).

Polecam tę pozycję, bo może ona towarzyszyć małym dzieciom, uczącym się dopiero liczenia. Może też być odpowiednia dla starszaków, dla których atrakcyjne są już bardziej zaawansowane wyzwania.

Zapraszam do zobaczenia poniższej videorecenzji w której będziecie mogli zobaczyć także kilka kart książki. Przekonacie się też, że faktycznie umożliwia ona dziecku liczenie nawet do 100! 🙂 Po więcej recenzji książkowych zapraszam Was TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *