Jedź! Jedź! Stój! Charise Mericle Harper

Jedź jedź stój

Czy są tu mali fani motoryzacji? Jestem pewna, że tak!

Idealną propozycja dla nich będzie książka Jedź! Jedź! Stój! Znalazłam w niej bogactwo różnorodnych pojazdów, wraz z ich fachowym nazewnictwem (co było dla mnie wielkim wybawieniem!), historię z dreszczykiem emocji i bardzo praktyczny element edukacyjny. Czego chcieć więcej? To wszystko w jednej małej książce – czyli wszystko w jednym.

Jedź! Jedź! Stój! historia placu budowy

Towarzyszy im zielona kropeczka – Jedź! – która  na początku mobilizuje wszystkich do pracy. Okazuje się jednak, że sama nie będzie w stanie ogarnąć tak wielkiego placu budowy. Co więcej, jej samodzielna praca w końcu niemalże doprowadza do katastrofy! Na szczęście, przychodzi ratunek – Stój! – który pozwala odetchnąć i odpocząć. Nagle funkcjonowanie na budowie staje się o wiele prostsze!

Chcesz poznać więcej ciekawych pozycji książkowych dla dzieci? Kolejne recenzje znajdziesz na moim BLOGU!

Książeczka Jedź! Jedź! Stój!  to doskonała baza do rozmowy o światłach drogowych i adekwatnych reakcjach na nie. Dodatkowo historia z książki może być ten punktem wyjścia do szerszej interpretacji  i przełożenia na codzienne życie. Każdemu potrzebny jest czas na relaks i odpoczynek, bo przecież nikt nie może tylko pracować. Nawet mama! Właśnie na ten aspekt zwraca uwagę autor książki – zrównoważenie między pracą a odpoczynkiem, który jest tak ważny, nawet, jeśli przytrafia nam się tylko od czasu do czasu. 🙂 Dlatego właśnie książkę Jedź! Jedź! Stój! rekomenduję jako lekturę oddziałującą na dziecko na wielu poziomach. Jednym słowem – polecam!

 

Fani motoryzacji i placów budowy na pewno docenią tę książkę. Ta, oraz dodatkowe pozycje znajdziecie na stronie WYDAWNICTWA BABARYBA – KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *