Pakiet „Zabawy paluszkowe” to zestaw plansz, dzięki którym przy wykorzystaniu farb możesz zapewnić dziecku dobrą zabawę oraz pracę nad jego motoryką małą. Dodatkowo wspierasz obustronną koordynację, koncentrację uwagi, koordynację wzorkowo – ruchową, precyzję ruchów i izolację palców. Dzięki tym ćwiczeniom, dziecko doznaje także dotykowych wrażeń sensorycznych.

Czego potrzebujesz? - farb w dwóch kolorach (najlepiej sprawdzą się te do malowania palcami), - jednej z plansz znajdującej się w pakiecie PALUSZKOWA ZABAWA

Instrukcja Dziecko moczy palce wskazujące i środkowe obu rąk w farbach o wybranych barwach. Następnie odbija ślady w wyznaczonych do tego polach, używając jednocześnie prawej i lewej ręki. Koniecznie spójrz na kartę demonstracyjną znajdującą się w zestawie.

Pobierz "Paluszkowa zabawa"

Autor: Martyna Witecka Darmowe materiały

Zobacz również:

 • Rączka pracuje
 • Zestaw grafomotoryczny "Rączka pracuje" zawiera 8 kart do rysowania po śladzie. Od prostych linii do kształtów.

 • Kwiatek dla Mamy
 • Jak powiedzieć mamie to, co skrywamy w sercu i o czym nie mamy czasami okazji porozmawiać? Jak przekazać mamie coś cenniejszego, niż kwiaty? Jak sprawić jej najpiękninejszy prezent w postaci wdzięczności, miłości, ponadczasowych wspomnień? Przy pomocy naszej karty Kwiatek dla Mamy!

 • Puzzelkowe serce
 • Puzzelkowe serce to narzędzie pozwalające budować samoświadomość dziecka. Pomoc przeznaczona może być do pracy zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi.

  Autor tekstu

  martyna-witecka.jpg

  Martyna Witecka
  terapeuta SI, trener TUS

  Kategorie