E-book „Mój pierwszy kalendarz” został stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Orientacja w czasie to zagadnienie sprawiające trudność maluchom w różnym wieku. Najskuteczniejszym i zarazem najlepszym sposobem na naukę jest osobiste doświadczenie.

Aktywności znajdujące się w e-booku, który dla Was przygotowałam, mają być jednym z elementów poznawania pojęcia czasu, obserwacji tego, co dzieje się za oknem, a także kształtowania umiejętności określenia swojego nastroju w danym momencie. Dzięki tej aktywności, dziecko zapoznaje się z datami, nazwami dni tygodnia i miesięcy. Zaznajamia się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi pogody oraz pór roku. Porządkuje świat, oraz uczy systematyczności.

Aktywności, które dla Was przygotowałam, są wykonane w dwóch wersjach. To Wy decydujecie, która jest dla Was bardziej odpowiednia. Strony konkretnej wersji należy wydrukować. Jeżeli chcecie, aby kalendarz był bardziej trwały – zalaminujcie poszczególne elementy. W pierwszej wersji znajdziecie planszę (str. 3.) na której codziennie możecie uzupełniać poszczególne pola (Mój dzisiejszy nastrój, Dzień tygodnia, Dzień miesiąca, Miesiąc, Pora roku, Pogoda). Elementy do wycięcia i uzupełniania układanki znajdziecie na stronach 4-10. W drugiej wersji (str. 11 – 31) znajdują się elementy układanki w rozmiarze XL. Planszę stwórzcie sami np. na brystolu lub tablicy korkowej i zawieście w pokoju dziecka.

Pobierz "Mój pierwszy kalendarz"

Autor: Martyna Witecka Darmowe materiały

Zobacz również:

 • Puzzelkowe serce
 • Puzzelkowe serce to narzędzie pozwalające budować samoświadomość dziecka. Pomoc przeznaczona może być do pracy zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi.

 • Wiosenne zabawy z Psychologusiem
 • Przed Wami wersja próbna wiosennych kart pracy z PsychoLogusiem. Chciałabym, abyście się poznali i mogli przekonać się wraz z Waszymi dziećmi, że nauka i zabawa mogą stale sobie towarzyszyć. Jestem przekonana, że przygotowane przeze mnie zadania sprawią Wam wiele radości oraz spowodują, że maluchy będą prosiły o więcej.

 • Jesień z Psychologusiem
 • Przed Wami wersja próbna jesiennych kart pracy. Chciałabym, abyście się poznali i mogli przekonać się wraz z Waszymi dziećmi, że nauka i zabawa mogą stale sobie towarzyszyć. A może wiecie to już, bo korzystaliście z naszych wiosennych materiałów? Jestem przekonana, że przygotowane przeze mnie zadania sprawią Wam wiele radości oraz spowodują, że maluchy będą prosiły o więcej.

  Autor tekstu

  martyna-witecka.jpg

  Martyna Witecka
  terapeuta SI, trener TUS

  Kategorie