E-book „Mój pierwszy kalendarz” został stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Orientacja w czasie to zagadnienie sprawiające trudność maluchom w różnym wieku. Najskuteczniejszym i zarazem najlepszym sposobem na naukę jest osobiste doświadczenie.

Aktywności znajdujące się w e-booku, który dla Was przygotowałam, mają być jednym z elementów poznawania pojęcia czasu, obserwacji tego, co dzieje się za oknem, a także kształtowania umiejętności określenia swojego nastroju w danym momencie. Dzięki tej aktywności, dziecko zapoznaje się z datami, nazwami dni tygodnia i miesięcy. Zaznajamia się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi pogody oraz pór roku. Porządkuje świat, oraz uczy systematyczności.

Aktywności, które dla Was przygotowałam, są wykonane w dwóch wersjach. To Wy decydujecie, która jest dla Was bardziej odpowiednia. Strony konkretnej wersji należy wydrukować. Jeżeli chcecie, aby kalendarz był bardziej trwały – zalaminujcie poszczególne elementy. W pierwszej wersji znajdziecie planszę (str. 3.) na której codziennie możecie uzupełniać poszczególne pola (Mój dzisiejszy nastrój, Dzień tygodnia, Dzień miesiąca, Miesiąc, Pora roku, Pogoda). Elementy do wycięcia i uzupełniania układanki znajdziecie na stronach 4-10. W drugiej wersji (str. 11 – 31) znajdują się elementy układanki w rozmiarze XL. Planszę stwórzcie sami np. na brystolu lub tablicy korkowej i zawieście w pokoju dziecka.

Pobierz "Mój pierwszy kalendarz"

Autor: Martyna Witecka Darmowe materiały

Zobacz również:

 • Paluszkowa zabawa
 • Pakiet „Zabawy paluszkowe” to zestaw plansz, dzięki którym przy wykorzystaniu farb możesz zapewnić dziecku dobrą zabawę oraz pracę nad jego motoryką małą. Dodatkowo wspierasz obustronną koordynację, koncentrację uwagi, koordynację wzorkowo – ruchową, precyzję ruchów i izolację palców. Dzięki tym ćwiczeniom, dziecko doznaje także dotykowych wrażeń sensorycznych.

 • Rączka pracuje
 • Zestaw grafomotoryczny "Rączka pracuje" zawiera 8 kart do rysowania po śladzie. Od prostych linii do kształtów.

 • Kwiatek dla Mamy
 • Jak powiedzieć mamie to, co skrywamy w sercu i o czym nie mamy czasami okazji porozmawiać? Jak przekazać mamie coś cenniejszego, niż kwiaty? Jak sprawić jej najpiękninejszy prezent w postaci wdzięczności, miłości, ponadczasowych wspomnień? Przy pomocy naszej karty Kwiatek dla Mamy!

  Autor tekstu

  martyna-witecka.jpg

  Martyna Witecka
  terapeuta SI, trener TUS

  Kategorie