W natłoku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, wielu Rodzicom i Dziadkom sen z powiek spędza temat prezentów dla dzieci. Tonąc w ilości zabawek, zastanawiamy się nad kupnem czegoś, co zainteresuje dziecko na dłużej, będzie dobrej jakości i mogło służyć przez wiele miesięcy lub lat.

Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy wciąż szukają dobrego pomysłu na prezent pod choinkę, proponuję zakup instrumentu muzycznego. O ile starsze dzieci czasem same powiedzą, że chciałyby rozpocząć naukę gry np. na gitarze lub pianinie, o tyle maluszki dopiero poznają świat muzyki. Pomysł kupna instrumentu dla tych drugich będzie zatem najlepszym sposobem na wprowadzenie dziecka w przestrzeń dźwięków, jak również naturalnie wesprze ich rozwój motoryczny, poznawczy i społeczno - emocjonalny.

Jednak nie każda grająca zabawka jest instrumentem muzycznym. Ważne, by wiedzieć jak wybrać te dobrej jakości, o profesjonalnym brzmieniu, po to, by już od najmłodszych lat oswajać pociechy z pięknem świata dźwięków i nie gasić ich ciekawości eksplorowania, w obawie, że szybko dany sprzęt zepsują.

Pobierz "Jaki muzyczny prezent wybrać dla dziecka?"

Autor: Joanna Blacha Darmowe materiały

 

Autor tekstu

joanna-blacha.jpg

Joanna Blacha
muzykoterapeuta

Kategorie